Mehmet Şimşek’in 12 yıl önce attığı ‘fakir aile maratonu’ tweeti yine gündem oldu! 2011’den daha fakiriz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, eski Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’i AKP Genel Merkez’e davet etmiş, Şimşek, AKP Genel Merkezi’ne gelerek Erdoğan’la görüşmüştü.

Erdoğan’la görüşmesinin akabinde rastgele bir açıklama yapmadan AKP Genel Merkezin’den çıkan Şimşek’le ilgili AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten açıklama gelmiş, Mehmet Şimşek’in etkin siyasete dönmek istemediği belirtilmişti.

Mehmet Şimşek’in tam 12 yıl evvel toplumsal medyadan yaptığı bir paylaşım yine gündem oldu. Hem de Ramazan’ın başlamasına bir gün kala…

Memet Şimşek paylaşımında “Fakir aile ziyareti maratonum teravih namazından sonra başladı. ŞU anda 9. aile ziyaretindeyim. Tahminen de sahura kadar sürecek :-)” demişti.

Şimşek’in 2011’de attığı tweet, 2023’te de yakasını bırakmadı.

Tekrar gündeme gelen paylaşıma yorum yağdıran kullanıcılar Mehmet Şimşek’i etiketleyerek şu yorumlarda bulundu:

– Halbuki 2011’e nazaran çok daha yoksuluz, dönsen olurdu

– Pis yoksullar yaaa

– Kâfi yoksullarla uğraştığım diyorsun

– Adam artık yoksullarla uğraşmak istemiyor işte, bu kadar basit

– Cumhurbaşkanı yardımcılığı gündemdeyken efsaneyi hatırlayalım.

Mehmet Şimşek “fakir” tabirini asla hakaret olarak kullanmadığını vurgulamış, kendisinin de yoksul bir ailede büyüdüğünü lisana getirmişti. Şimşek iletisinde “Fakirlikten alın ve akıl teri ile bugünlere gelmiş biri olarak ‘fakir’ sözünü hayatımda asla ‘hakaret’ yahut ‘küçümseme’ manasında kullanmadım, aklımdan geçirmedim. 7 yıl evvelki bir twitimi bugün siyasi emelleri için istismar eden troller olsa olsa ‘ahlak fakiri’dir” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir