Foo Fighters’tan hayranlarını sevindiren haber

Ünlü müzik kümesi geçtiğimiz mart ayında arkadaşları ve davulcuları Taylor Hawkins’in trajik vefatıyla sarsıldı. Hawkins’in hayranları ve müzik dünyasından arkadaşları müzisyenin vefatıyla şoke olurken, Foo Fighters da tekrar performans göstermeye devam edip etmemeyi düşünmeye başladı.

Sevilen davulcunun kaybı, kümesi geleceklerini sorgulamaya itti; lakin nihayet kümenin hayranları rahat bir nefes alabilir. Foo Fighters Twitter’da yayınladıkları bir iletiyle performans göstermeye devam edeceklerini açıkladılar.

Grup, açıklamalarında şu satırlara yer verdi:

Taylor Hawkins

“Grubumuzun gördüğü en sıkıntı ve trajik yıla veda ederken, en çok sevdiğimiz ve kıymet verdiğimiz beşerler ve sevilenler için ne kadar minnettar olduğumuzu hatırlıyoruz. Foo Fighters, müziğin güzelleştirici gücünü ve ömrün devamını temsil etmek için 27 yıl evvel kuruldu. Ve son 27 yıldır hayranlarımız dünya çapında bir topluluk, en karanlık vakitleri atlatmamıza yardımcı olan özverili bir dayanak sistemi oluşturdu. Taylor olmadan, asla şu anda olduğumuz küme olamazdık, ileride farklı bir küme olacağımızı biliyoruz. Taylor’ın sizin için ne söz ettiği kadar sizlerin de, yani hayranların, Taylor için ne söz ettiğinizi biliyoruz. Ve sizi tekrar gördüğümüzde -ki yakında göreceğiz- her gece ruhen hepimizle orada olacağını biliyoruz.”

Grup, Eylül ayında Hawkins’i konserlerle anmak için bir ortaya geldi. Birinci konser, 3 Eylül’de Londra’daki Wembley Stadyumu’nda ve yıldızlarla dolu bir gösteriyle gerçekleşti. İkinci konser, 27 Eylül’de Los Angeles’ta The Kia Forum’da gerçekleşti ve sahnede yeniden Miley Cyrus ve Pink’ten Dave Chappelle ve Brian May’e kadar pek çok ünlü isim yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir