Donald Trump, cinsel saldırıyla suçlanıyor: Dava New York’ta başladı

Başkanlık yarışında üçüncü defa Cumhuriyetçilerin aday adayı olduğunu açıklayan Donald Trump, bu sefer de bir cinsel hücum suçlamasıyla yargılanıyor. Salı günü New York’ta Manhattan Federal Mahkemesi’nde başlayan davanın açılışında şikayetçi eski köşe müellifi E Jean Carroll’un avukatı Shawn Crowley, müvekkilinin olayı o günlerde arkadaşlarına anlatmış olduğunu vurguladı.

79 yaşındaki müşteki Carroll, Trump’ın 1990’lı yıllarda Manhattan’daki büyük bir mağazada kendisine cinsel akında bulunduğunu söylüyor. Trump ise iddiayı reddediyor. Trump’ın avukatı duruşmadaki açış konuşmasında, Carroll’un suçlamasıyla ilgili bir ispatı olmadığını söyleyerek, “Olay gelip ‘İnanılmayacak bir şeye inanıyor musunuz’ sorusuna dayanıyor” diye konuştu.

TRUMP’I CİNSEL TAARRUZLA SUÇLAYAN İKİ BAYAN DA ŞAHİTLER ARASINDA

Avukatı Carroll’un da mahkemede söz vereceğini ve yaşadıklarını anlatacağını ayrıyeten Bergdorf Goodman mağazasının iki çalışanı, Carroll’un kızkardeşi ve Trump’ın cinsel saldırısına uğradıklarını tez eden iki öbür bayanın da şahitler ortasında olduğunu söyledi. Dünkü duruşmada yargıç, Trump’ın avukatlarından, eski liderin bu hafta sonuna kadar kimi duruşmalara katılıp katılmayacağına açıklık getirmelerini istedi. Buna nazaran mahkemede güvenlik açısından hazırlık yapılması gerekeceğini kaydetti.

Carroll’un davayı kazanması halinde şu ana kadar hakkında bu çeşit yirmiyi aşkın argüman gündeme getirilen Trump, birinci sefer yasal olarak cinsel ataktan hatalı bulunmuş olacak. (BBC Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir